Sevdiğiniz Meyveleri Kurutulmuş Olarak Tatmak Artık Mümkün

Sevdiğiniz Meyveleri Kurutulmuş Olarak Tatmak Artık Mümkün

Meyveler, vitamin ve mineral bakımından oldukça zengin besinlerdendir. Taze ve kurutulmuş halde yer alan meyveler çeşidine göre içerdiği vitamin bakımından değişiklik gösterir. Dilediğiniz meyveyi her mevsim tüketebilmeniz mümkündür. Sevdiğiniz meyvenin kurutulmuş şeklini gün içinde atıştırmalık olarak tüketebilirsiniz. Yoğun iş hayatında kahvaltı saatini kaçıran, ara öğün tüketmek isteyen bireyler için kuru meyveler vazgeçilmezlerdendir. Meyveler kurutulurken içeriğinde yapay şeker yer almaz. En sağlıklı atıştırmalıklardan tatmak için kurumuş meyveleri tercih edebilirsiniz. Güneşte ve özel kurutucularla üretilen meyveler ile birbirinden lezzetli tatlı ve içecekler de elde edebilirsiniz.

Kuru Meyve

Günümüzde yaygın olarak tüketilen atıştırmalıklar arasında yer alan kuru meyve, taze meyvelerin çeşitli yöntemlerle kurutulması ile üretiliyor. Vücuda sağladığı faydaları ile günün istenen saati tüketilebilir. Yeterli miktarda tüketildiğinde diyet yapan bireyler için en uygun atıştırmalıklardır. Besleyici ve sindirim sistemine faydalıdır. Lif bakımından zengin yapısı ile bağırsakta olumlu etki yaratarak sindirimi kolaylaştırır. Kuru meyvenin çeşidine göre sağladığı faydalar farklıdır. Gün içinde bir avuç kadar tüketerek kendinizi daha enerjik ve tok hissedebilirsiniz.

Kuru Meyve Çeşitleri

Günümüzde çoğunlukla kış mevsiminde tüketilen yemişler arasında yer alan kuru meyve çeşitleri her damak tadına uyumlu çeşitliliktedir. Yaz mevsiminde taze hâlde yer alan meyveleri kış mevsiminde de tüketebilmek için kurutulmuş çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Kayısı, incir, üzüm, kivi, ananas, şeftali, erik, elma, cennet hurması, limon, mandalina, portakal, çilek, armut gibi birbirinden lezzetli meyvelerin kurutulmuş çeşitlerini dilediğiniz zaman tüketebilirsiniz. Kurutulmuş meyvelerden dilediğiniz tatlı ve içeceklerde kullanabilirsiniz. Pastalarınızı süslemede, içeceklerinize farklı aroma ve tatlar katmada kuru meyveleri kullanabilirsiniz.

Kuru Meyve Fiyatları

Farklı markalar tarafından üretilerek satışa sunulan kuru meyveler, gün geçtikçe sevilerek tüketiliyor. Kuru meyve fiyatları markadan markaya göre değişir. Farklı gramaj paketlerde üretilen kuru meyvelerde paket boyutu arttıkça fiyatında da artış meydana gelir. Tek bir meyve ya da meyvelerin karışık çeşitleri mevcuttur. Kurutulmuş meyvelere indirimler sayesinde daha uyguna sahip olabilirsiniz. Doğru bir şekilde muhafaza edildiğinde uzun ömürlü olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir