Konkasör tesisi , Tersiyer kırıcı , Kırma eleme tesisi

Kırma Eleme Tesisi

Kırma eleme tesisi ülkemizde taş kırma tesisi olarak da bilinmektedir. Bu tesis, yapı sektörü için ihtiyaç olabilecek bütün malzemelerin üretimini gerçekleştirmektedir. Yapılacak olan işin süresi ve mekânına göre farklı özelliklere göre üretilmektedir.

Konkasör Tesisi

Konkasör tesisi içerisinde iki adet konkasör ürünü bulunmaktadır. Bunlar sabit ve mobil konkasörlerdir. Tercih edilme durumları işin uzunluğuna göre değişmektedir. Sabit olan konkasörler genellikle uzun süreli işler için tercih edilirken, mobil konkasörler de daha kısa olan işler için tercih edilmektedir. Bunun nedeni ise kurulumunun kadar kısa sürede olması ve tek tır ile istenilen yere taşınabilmesinden kaynaklanmaktadır.

Tersiyer Kırıcı

Tersiyer kırıcı halk arasında kum makinesi olarak bilinmektedir. Diğer makinelere kıyasla oldukça ince bir işçilik yapması sebebiyle bu adı almıştır. Taşların arasından un ufak parçalar üretebildiği için, bu tür malzemeler kullanan tesisler genellikle tersiyer kırıcıları tercih etmektedir.

Tersiyer kırıcılar maddenin ya da taşın türüne bağlı olarak farklı performanslarda çalışabilmektedir. Piyasada 600 ya da 1000 devirli olarak bulunabilmektedir.

www.betkon.com.tr