implant tedavisi , implant fiyatları , implantat

İmplant Tedavisi Nedir?


Dişlerimiz, vücudumuzdaki en önemli organlarımız arasındadır. Bir dişin hastalanması ve bu dişi kaybetmek, hasta açısından oldukça can sıkıcı sonuçlar doğurabilmektedir. İmplant tedavisi de dişe yapılan uygulamalar arasında bulunmaktadır. İmplantın kısaca yalancı bir diş kökü olduğundan bahsetmek mümkündür. İmplant tedavisi sırasında, sağlam malzemeler kullanılarak hastaya çene ve damak yapısına uygun bir diş yapılmaktadır. Özellikle son yıllarda dişini kaybeden hastalar için kurtarıcı nitelikte bir tedavi olduğunu söylemek mümkün olacaktır.

İmplantat Acı Verir Mi?

İmplantat işleminin acı verip vermediği, bu konuda sıkıntı çeken hastaların sormuş olduğu soruların başında gelmektedir. İmplant tek bir diş üzerine yapılan çalışmalar olarak adlandırılırken, implantat işlemi birden fazla diş üzerinde uygulanmaktadır.

implant fiyatları, tercih edeceğiniz doktora göre değişiklik göstermekle beraber size de bağlıdır. Zira kaç dişinizi kaybettiğiniz ve bu noktada kaç dişinizde implant tedavisinin uygulanacağı belirlenerek bir fiyat çıkartılmaktadır. Siz de alanında uzman bir diş hekimi ile çalışabilirsiniz. Dentaltermin olarak bu konuda hizmetinizde olduğumuzu belirtmek isteriz.

www.dentaltermin.com