En Uygun Fiyatlı Akvaryum Dış Filtre Çeşitleri

Dış filtreler, eminim tahmin ettiğiniz gibi, aşağıdaki dolapta tankınızın dışında bulunur. Su filtreye çekilir, temizlenir ve ardından akvaryuma geri pompalanır. Dahili filtrelerle karşılaştırıldığında, dış filtreler, içlerinde çok daha fazla özel ortam bulunduğundan çok daha verimlidir. Bu, yalnızca tankınızdaki atıklardan çok daha fazlasını temizlemekle kalmaz, aynı zamanda filtreyi sık sık temizlemenize gerek kalmayacağı anlamına gelir. Dış filtreler, daha büyük tanklar için sağlam bir filtreleme sağlar ve çok daha zorlu bir akvaryum yaşamına sahip olanlar için idealdir. İnternet sitemizi incelediğinizde akvaryumunuzun ekosistemini ve sakinlerini mükemmel bir sağlıkta tutmak için pazar lideri yaklaşımlarıyla tanınan Eheim filtre gibi harika dış filtreler bulacaksınız.

Eheim Dış Filtre

Akvaryumunuzun filtresini seçmeye çalışmak çok zor olabilir çünkü piyasada hepsinin en iyisi olduğunu iddia eden çok sayıda seçenek vardır, bu nedenle seçeneklerinizi nasıl daraltacağınızı bilmek önemlidir. Bu adımları atarak ve kendinize şu soruları sorarak, tankınız için en iyi filtreyi bulabilirsiniz. Tankınızın boyutu nedir? Farklı büyüklükteki tanklar farklı seviyelerde filtreleme gerektirir; Hangi boyutta filtreye sahip olmanız gerektiğine karar vermenin genel kuralı, tankınızdaki tüm suyun saatte 4 kez filtrenizden geçebilmesidir. İki beden arasında gidip gelirseniz, her zaman daha yükseğe çıkın! Örneğin, 100 litrelik bir akvaryumunuz varsa, Eheim Dış Filtre Classic 2213-01 gibi saatte 440 litre su işleyebilen filtrelere bakmalısınız. Ne tür bir balık ve tankınız var? Seçtiğiniz balık türünün ihtiyacınız olan filtre türü üzerinde etkisi olacaktır; daha yavaş hareket eden balıklar sabit bir filtre akışını kaldıramaz ve daha sakin, daha az agresif bir filtreleme yöntemine ihtiyaç duyar. Bu nedenle, daha önce almak istediğiniz balık türünü gerçekten araştırmanız, ihtiyaçlarını anlamanız ve satın aldığınız ekipmanla eşleştirmeniz önemlidir. Benzer şekilde, filtrenizi seçmeden önce hangi tanka sahip olduğunuzu düşünmeniz gerekir.


Bitkili bir akvaryum veya göl Malawi cichlid tankına sahip olmayı seçiyorsanız, bunlar dikkate alınması gereken faktörlerdir. Bütçeniz ne kadar? Filtrelerin çeşitli fiyatları vardır, bu nedenle, içine girmeden önce ne kadar harcayabileceğinizi gerçekten düşünmeniz gerekir. Araştırmanızı yapın ve tankınızın, balıklarınızın ve bitkilerinizin neye ihtiyacı olduğunu belirleyin ve ardından bunun için ne harcayabileceğinizi düşünün ve durumunuza en uygun olanı satın alın. En iyiyi, en pahalıyı almayı düşünmek kolay olabilir, ancak bir tank için iyi olan bir başkası için her zaman iyi değildir. Ne kadar bakım işi yapmak istiyorsunuz? Göz önünde bulundurulması gereken son şey, tankınız için ne kadar düzenli çalışma yapmak istediğinizdir. Seçtiğiniz herhangi bir filtrenin düzgün çalıştığından ve en iyi şekilde çalıştığından emin olmak için bakıma ihtiyacı olacaktır, ancak bazıları diğerlerinden daha fazlasını gerektirir. İç filtreler nispeten yüksek bakım gerektirirken, Dış Filtrelerin bakımı çok daha kolaydır ve daha az temizlik gerektirir.

 

Eheim Dış Filtre Fiyatları

Artık akvaryum filtrelemesinin nasıl çalıştığı hakkında bilgi sahibi olduğunuza ve en iyi filtreyi satın almadan önce kendinize hangi önemli soruları sormanız gerektiğini bildiğinize göre, kendiniz için seçim yapmaya hazırsınız. Akvaryum kurulumunuz, seçtiğiniz balıklar ve alanı onlarla paylaşmayı seçtiğiniz bitkiler için doğru kararı verin. Tüm Eheim dış filtre fiyatları ve çeşitlerine sitemiz üzerinden göz atın ve geniş seçeneklerimizi ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde daraltın. Kristal berraklığında, sağlıklı bir akvaryuma bugün sahip olun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *