Chemex ile Kahve Demlemenin Püf Noktaları

Chemex ile Kahve Demlemenin Püf Noktaları

Kahve demleme aparatı seçiminde tercih ettiğiniz kahve lezzeti oldukça belirleyici olmaktadır. Chemex, en çok tercih edilen ve son yılların en çok kullanılan kahve demleme ekipmanlarının başında gelmektedir. EspressoPerfetto olarak tüm kahve demleme ekipmanlarından tam performans ve verim alabilmek adına sizlere her zaman en kaliteli ve güvenilir ürünleri sunmaktan mutluluk duyarız. Chemex, pourover yani suyun kahvenin üzerine döküldüğü tekniklerle hazırlanan bir aparattır. 3. Dalga kahve kültüründe yeri oldukça büyük bir kahve demleme ekipmanıdır. Daha ince gözenekli ve filtre kağıdı kullanılması sayesinde kahve lezzeti oldukça doğal şekilde ortaya çıkmaktadır. Berrak kahve elde edilmesi ile büyük bir avantaj da sağlamaktadır.  Chemex ile kahve demlerken ihtiyacınız olan ürünler ise; taze çekilmiş kahve, chemex, chemex için uygun kağıt filtre, su ısıtıcısı, kronometre ve hassas tartı olmaktadır.

Chemex Kahve

Chemex kahve oldukça tercih edilen bir kahve demleme ekipmanıdır. Kahvenizi bu ekipmanda demlerken dikkat etmeniz gereken en önemli konu, kahve çekirdeklerinin filtre kahveden biraz daha kalın şekilde üretilmesidir. Cheme filtre kahve kağıdını ekipmana yerleştirdikten sonra kaç kişilik yapacaksanız buna uygun gramajda kahveyi koyun. Ardından yeterli suyu kahve üzerinden yavaşça dökün. 1 fincan kahve için 20 gram öğütülmüş kahve yeterlidir.


Genel olarak bunun için 320 ml yeterlidir. Chemex ile kahve demlerken en önemli püf noktaların başında kahve çekirdeklerinin öğütülme derecesidir. Filtre kahve çekirdeklerinden biraz daha kalın öğütülmüş çekirdekler chemex için yeterli olacaktır. Sitemiz üzerinden her demleme aparatına uygun kahve çekirdeklerini öğütmeyi talep edebilirsiniz. Kahveleri chemex ile demlerken aynı zamanda süt ya da su da kullanabilirsiniz. Ancak bu gibi detaylar chemex için deneyim ve tecrübe isteyen aşamalardır. Chemex kullanımına hakim olduktan sonra farklı reçeteler ve farklı kahve yoğunluklarına da ulaşabilirsiniz.

Chemex Filtre

Chemex filtre kağıdı özel olarak üretilmektedir. EspressoPerfetto olarak doğaya saygılı, hijyenik ve demleme ekipmanlarınıza uygun filtre kağıtlar arasından seçim yapabilirsiniz. Farklı demleme ekipmanlarınaEspressoPerfetto olarak sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Kahve aşkımızı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir